Urządzanie pokoju niemowlaka - od czego zacząć?

Pierwszym krokiem przy aranżowaniu pokoju dziecięcego jest sporządzenie listy potrzebnych mebli. Zastanów się, co już posiadasz, co możesz zdobyć od przyjaciół i krewnych, oraz co będziesz musiał kupić. Bez względu na to, jaką przestrzenią dysponujesz, musisz znaleźć miejsce na łóżeczko lub kołyskę, przewijak, szafę lub komodę, krzesełko do karmienia oraz zabawki i pojemnik do przechowywania zabawek.

Akcesoriami, które mogą znaleźć się w dziecięcym pokoju, ale nie należą do niezbędnych elementów wyposażenia, są leżanka, lustro, lampa czy kosz na pranie. Na początku możesz też zrezygnować z dywanu na rzecz maty. Jeśli brakuje Ci miejsca, poszukaj sprytnych rozwiązań do przechowywania, takich jak pudełka pod łóżeczkiem lub przewijak, który może służyć jako komoda. Pamiętaj też, by stawiać na jakość i solidne wykonanie, co zapewni bezpieczeństwo dziecku, kiedy wybierasz meble dla dzieci.

Kolory w pokoju dziecięcym - uniwersalne aranżacje

Jednym z najbardziej ekscytujących etapów planowania pokoju dziecięcego jest wybór mebli oraz dodatków. Meble dziecięce występują w wariantach minimalistycznych oraz z kolorowymi nadrukami, które sprawiają, że wnętrze staje się żywe i radosne. Wiele motywów dziecięcych jest neutralnych pod względem płci. Jeżeli nie chcesz ozdabiąć pokoju niemowlaka z wykorzystaniem oczywistych rozwiązań dekoracyjnych, wybierz uniwersalne motywy takie jak dżungla, góry, ocean czy tęcza. Jeżeli zdecydujesz się na jasny kolor ścian, możesz eksperymentować z odważnymi wzorami na meblach. Warto też rozważyć stworzenie kącika, w którym niemowlak będzie mógł oddawać się zabawie i przyzwyczajać do wyznaczonych stref pomieszczenia.

Kolorowe meble do pokoju niemowlaka - czy to dobry pomysł?

Meble w pokoju niemowlaka powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i estetycznie wykończone. Podstawowym elementem wyposażenia jest łóżko - najlepiej utrzymane w neutralnej kolorystyce. Jasne barwy stanowią doskonałe tło dla kolorowych dekoracji i akcesoriów, dlatego rozważ wybór minimalistycznych elementów zabudowy. Rodzice często wybierają łóżka dla niemowlaka z szufladą, w której można trzymać bieliznę pościelową lub inne tekstylia.

Jeżeli nie chcesz wymieniać łóżeczka malucha zbyt szybko, wybierz model ze szczebelkami z możliwością demontażu. Szczebelki zapewnią bezpieczeństwo dziecka i zapobiegną wychodzeniu z łóżeczka, kiedy maluch podrośnie. W ofercie Kocot Kids znajdziesz designerskie elementy zabudowy, które doskonale dopełnią nowoczesną aranżację i sprawią, że pokój niemowlaka stanie się unikalną i estetyczną przestrzenią.

Jak NIE urządzać pokoju dziecka - najczęstsze błędy

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez rodziców jest chaotyczny dobór mebli. Rozpoczynając aranżację odpowiednio wcześniej, zyskasz czas na przeanalizowanie różnych motywów i wyposażenie wnętrza w funkcjonalne i spójne elementy zabudowy. Pokój dziecięcy nie powinien być krzykliwy - jeżeli preferujesz żywe barwy, wybierz szafkę lub komodę z ciekawą grafiką, ale zrezygnuj z dodatkowych dekoracji.

Bez względu na to czy dziecko będzie spać w osobnym pokoju, czy chcesz, aby pierwsze miesiące spędziło w sypialni rodziców, unikaj przeładowania. Na samym początku w zupełności wystarczy jedna komoda i pojemniki. Z czasem możesz zaopatrzyć się w specjalne organizery, które umieścisz na szafie lub w zasięgu ręki dziecka. Niektóre łóżeczka niemowlęce są na tyle wysokie, że możesz trzymać pojemniki bezpośrednio pod nimi w pokoju dziecka. Przygotować pokój to jedno, ale przygotować go racjonalnie, by mógł dostosować się do potrzeb niemowlaka, a później rosnąć razem z nim - to wymaga już dobrego planowania.

Jak urządzić pokój dziecka na lata?

Jeżeli szukasz funkcjonalnych inspiracji do pokoiku dziecka, zrezygnuj z mebli i elementów wyposażenia, które są tworzone dla niemowlaka. Pamiętaj, że meble można podzielić na dwie kategorie - typowo dziecięce oraz w dorosłych rozmiarach. Zamiast wydawać pieniądze na kołyskę do pokoju dla dziecka, wybierz łóżeczko, które będzie rosnąć wraz z dzieckiem. Warto pomyśleć o modelu z wyjmowanymi szczebelkami oraz o wymiarach 60 x 120 cm.

Nowe meble nie powinny być inwestycją na kilka miesięcy i być dopasowane wyłącznie do potrzeb noworodka. Z czasem, kiedy dziecko będzie rosło, docenisz możliwości, jakie dają mebelki przystosowane do małych modyfikacji. Wiesz już, kiedy urządzić pokój dla dziecka? Jakie meble wybrać do pokoju niemowlaka i jak sprawić, by było tam przytulnie, a jednocześnie rozwojowo? Cieszymy się, że pomogliśmy!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz