Przechowywanie dziecięcych zabawek - proste wskazówki

Podstawą utrzymania porządku w zabawkach Twojego dziecka jest ich kategoryzacja. Podział na klasy czy rodzaje pozwala ograniczyć liczbę zabawek do minimum, a także pomaga w szybkim odnalezieniu poszukiwanej rzeczy. Najlepszym sposobem przechowywania zabawek w pokoju dziecka jest zakup kilku koszy i pojemników, które możesz łatwo wsunąć pod łóżko lub umieścić na szafie. To stworzy dobre miejsce, przyjazne miejsce do zabawy.

Przechowywanie mniejszych zabawek może być trudne, ale z pomocą przychodzą funkcjonalne komody dla dzieci w różnych rozmiarach i odpowiednie akcesoria. Pojemne szuflady pozwalają na sprawne uporządkowanie akcesoriów po skończonej zabawie i zapewniają dyskretne przechowywanie dziecięcych gadżetów. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej - jeżeli nie chcesz, aby pokój dziecięcy stał się wysypiskiem zabawek, co jakiś czas rób porządki i wspólnie z dzieckiem zdecyduj, które zabawki dla dziecka powinny zostać przekazane dalej, a które przechowywane w pojemniku umieszczonym na szafie.

Pokój dziecka - jak przechowywać figurki?

Niektóre zabawki są szczególnie ważne dla dziecka i wymagają szczególnego przechowywania. Dobrym sposobem na wyeksponowanie szczególnie cennych pluszaków albo konstrukcji z klocków LEGO jest ustawienie ich na regale. Regały dla dzieci z kolekcji Kocot Kids są dostępne w wersach pojedynczej i podwójnej, dlatego są świetnym rozwiązaniem do mniejszych przestrzeni. Aby w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, można dokupić paski magnetyczne do przechowywania figurek czy samochodzików. Świetnym sposobem organizacji wnętrza jest wiszący organizer do przechowywania zabawek, w którym w sprytny sposób można trzymać mniejsze gadżety.

W czym przechowywać zabawki i maskotki?

Przechowywanie zabawek, którymi dziecko bawi się na co dzień, wymaga odrobiny kreatywności. W przypadku klocków i układanek świetnie sprawdzą się plastikowe pojemniki. Pluszaki można trzymać na wierzchu bądź wykorzystać materiałowe kosze. Gry planszowe, jako że mają własne opakowania, można umieszczać pod meblami albo w szufladzie łóżka. Niektóre łóżka dla dzieci mają praktyczne pojemniki, w których z powodzeniem zmieszczą się gry i inne nieporęczne zabawki.

Komoda do pokoju dziecięcego - elegancka i funkcjonalna

Jednym z ulubionych mebli do pokoju dziecka są komody w kształcie kostki. Pojemne i funkcjonalne zapewnią odpowiednie przechowywanie zabawek - szczególnie tych o delikatnej konstrukcji, które wymagają szczególnego traktowania. Komoda to niezbędny element zabudowy w pokoju malucha. Niezależnie od wieku dziecka warto zainwestować w ten praktyczny mebel, który ułatwia organizację przestrzeni i pozwala przechowywać maskotki w bezpiecznych warunkach.

Jak przechowywać maskotki? Poznaj nietypowe rozwiązania

Jeżeli Twoje dziecko ma mniej zabawek, wystarczy zainwestować w kilka pojemników. Niestety, sytuacja komplikuje się, gdy w jednym pokoju mieszka dwoje dzieci lub gdy Twój jedynak ma szczególnie dużo maskotek. Fajnym sposobem na przechowywanie pluszaków jest umieszczenie ich w organizerze z kieszonkami, który można zawiesić na drzwiach. Wiklinowe kosze będą równie dobrym wyborem i sprawią, że pokój dziecka stanie się przytulną przestrzenią.

Zanim jednak zainwestujesz w zestaw koszy lub pojemników, zastanów się, ile akcesoriów rzeczywiście potrzebujesz. Pamiętaj, że większość zabawek jest nieużywana przez dziecko, dlatego kumulowanie akcesoriów doprowadzi do zagracenia wnętrza. Poproś dziecko o dokonanie selekcji i ogranicz liczbę akcesoriów. Małe dziecko nie potrzebuje wielu sprzętów - o wiele ważniejsze jest miejsce do zabawy oraz możliwość kreatywnego wykorzystania zabawek, które pozostają w zasięgu jego rąk.

Zabawki odpowiednie dla dziecka - wskazówki

Zabawki w pokoju dziecka dzielą się na te, którymi dziecko bawi się ciągle oraz takie, które są używane sporadycznie. Ulubione pluszaki i gry powinny znaleźć się w zasięgu rąk dziecka, podczas gdy zabawki używane okazjonalnie mogą być przechowywane w pojemniku umieszczonym na szafie. Sprawna organizacja przestrzeni i zrezygnowanie z dużych zabawek, które są nieporęczne i jedynie zagracają miejsce, to podstawa funkcjonalnej aranżacji pokoju dziecięcego.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz