Sklepy pełne są współczesnych, jak i tradycyjnych łóżek dziecięcych. Wybór koloru, wzoru i materiału z jakiego jest wykonane zajmie na pewno sporo czasu. Najważniejsze w wyborze powinno być jednak bezpieczeństwo dziecka. Zwróć też uwagę na funkcjonalność mebla.

W dalszej części artykułu wskazujemy kilka rzeczy, jakie warto wziąć pod uwagę wybierając nowe łóżko dla dziecka.

Zapewnij swojemu dziecku zdrowy i bezpieczny sen

W pierwszej kolejności nie kieruj się fantazyjnym wyglądem, ale upewnij się że łóżko jest bezpieczne dla Twojego dziecka. Meble dla dzieci powinny być stabilne, wytrzymałe i wyprodukowane z bezpiecznych materiałów.

Sprawdź czy producent posiada odpowiednie certyfikaty. Powinny potwierdzać jakość produkowanych mebli i że powstają z bezpiecznych materiałów. To samo dotyczy także materaca oraz innych dodatków do dziecięcego pokoju.

Upewnij się, że łóżeczko ma zaokrąglone krawędzie. Dzieci bawią się w łóżku i wokół niego. Aktywnie spędzają czas, a przy tym zdarzają się im potknięcia i inne niebezpieczne przygody. Nie możemy ich zawsze uniknąć, dlatego meble dziecięce powinny mieć zaokrąglone krawędzie. Dzięki nim maluch nie zrobi sobie krzywdy.

Jeśli dziecko wierci się i przekręca podczas snu, to łóżeczko powinno mieć boczną barierkę. Dodatkowo warto umieścić na niej ochraniacz. Łóżeczko z takim zabezpieczeniem ochroni malucha przed upadkiem w czasie snu i będzie dodatkową dekoracją. Gdy dziecko podrośnie, barierkę możesz zdjąć.

Jak dobrać rozmiar, skoro dziecko ciągle rośnie?

Zabierz dziecko do sklepu ze sobą, żeby sprawdzić, jakie łóżko będzie najlepsze. Pamiętaj, że to Twojemu dziecku ma być wygodnie.

Ważne, aby pociecha ułożyła się i sprawdziła, czy mieści się z wyciągniętymi rękoma na materacu. Przetestuj je też na szerokość, aby ewentualne barierki nie ograniczały swobody śpiącego dziecka.

Dobrze jest zdecydować się na większe łóżko. Rosnący szkrab nie zmusi cię do kolejnego zakupu w krótkim czasie.

Materac

Materac możesz kupić samodzielnie lub wybrać łóżko dla dziecka z materacem w komplecie. Ta druga opcja jest lepsza, jeśli chcesz mieć pewność, że będzie pasował do łóżeczka.

Wybierz właściwy materiał jakim wypełniony jest materac. Powinien on „oddychać”, tak aby nie zbierał wilgoci. Powinien także mieć on odpowiednią twardość. Właściwe wsparcie małego ciała to podstawa przy dobieraniu materaca.

Z naszego poprzedniego artykułu dowiesz się jaki materac wybrać dla dziecka.

Rodzaj łóżka

Wybór modeli i kolorów jest naprawdę ogromny. Od tradycyjnych drewnianych i białych łóżek dla dzieci, po meble w finezyjnych kształtach, z postaciami z bajek lub nawet w kształcie samochodu.

Łóżeczko dla dziewczynki może być jasne i posiadać ulubione wzory, na przykład gwiazdki, kwiatki i księżniczki z bajek. Łóżeczko dla chłopca kojarzy się bardziej z autami wyścigowymi albo zwierzętami z zoo. Możesz postawić też na uniwersalne wzory, sprawdzą się gdy dziecko podrośnie.

Zwróć uwagę na funkcjonalność łóżka. Poza miejscem do spania może ono pełnić także dodatkowe funkcje. Łóżko z szufladą jest dobrym miejscem do schowania pościeli.

Rozważ przy wyborze swoje oczekiwania, jak i upodobania swojego dziecka, tak aby każdy był zadowolony z zakupu łóżka.

Daj sobie trochę czasu na przemyślenie decyzji

Nie dokonuj zakupu łóżeczka pod wpływem chwili, może się później okazać nietrafiony. Najważniejsze aby łóżko dla dziecka było bezpieczne i komfortowe.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz